Slovenski prvaki nudili odličen odpor Trentinu
Na zadnji domači tekmi oranžnih zmajev v letošnji ligi prvakov so se slovenski prvaki v odličnem vzdušju Hale Tivoli pomerili z italijanskim Trentinom. Ljubljenci domačega občinstva so kljub bučni podpori s tribun morali priznati premoč gostov, ki so bili z izjemo prvega niza prepričljivo boljši v vseh elementih igre.
Ljubljana – Športna dvorana Tivoli, gledalcev: 2574, sodnika: Jurković, Geukes
ACH Volley Ljubljana : Trentino Itas 0 : 3 (-30, -15, -18).
ACH Volley Ljubljana: Marković 2, Kržič, Satler, Šket 5, Najdič, Marovt 1, Šen , Koncilja 3, Kovačič (L), Gjorgiev 18, Sešek 1 , Pokeršnik 10, Videčnik 4, Song. Trener: Radovan Gačič
Trentino Itas: Kozamernik 8, Michieletto, Sbertoli 5, Cavuto, Pace (L), Berger, Rychlicki 14, Magalini 14, Laurenzano (L), Brignach, Lavia 15, Podraščanin 8, Acquarone. Trener: Fabio Soli
Po uvodnem izenačenju na prvih dveh točkah so s 5:2 povedli gostje iz Italije. V nadaljevanju so aktualni italijanski prvaki razliko še povišali in pri rezultatu 4:8 je sledila pričakovana poteza glavnega trenerja zmajev Gačiča ter prva prekinitev. Le-ta na igrišče sprva ni prinesla bistvenih sprememb, gostje so tudi na začetku druge polovice niza ohranili prednost štirih točk (11:15). Nato pa so se prebudili Ljubljančani; izjemno razpoloženi kapetan Gjorgiev je z odločnim napadom najprej poskrbel, da se je ACH Volley nevarno približal (14:15), na 17. točki pa so oranžni zmaji rezultat izenačili. Za prvo vodstvo je poskrbel danes izjemno dobro razpoloženi Šket (18:17), ponovno izenačenje na 19. ter 20. točki pa je obetalo napet zaključek prvega niza. V končnici smo videli pravo dramo in maratonski zaključek, ki se je z rezultatom 32:30 zaključil v prid favoriziranih gostov.
Drugi niz so bolje odprli ljubljanski odbojkarji in si priigrali prednost dveh točk (6:4). Odbojkarji Trentina so kaj hitro vzpostavili ravnotežje in z odličnimi začetnimi udarci prešli v vodstvo. Lavia je z novim asom poskrbel z prednost šestih točk (8:14), ki pa so jo domači odbojkarji v nadaljevanju uspeli zmanjšati na tri (14:17). V zaključku niza so kvalitetnejšo igro znova prikazali gosti, ki so z delnim izidom 8:1 niz z uspešnim blokom zaključili na 15. točki.
Uvod tretjega niza je minil v znamenju izenačenj, priča smo bili delitvi točk na prvih petih točkah. Prvi so do vodstva dveh točk prišli gostujoči igralci, za ponovno izenačenje pa je nato z asom poskrbel Pokeršnik. V nadaljevanju so Italijani z delnim izidom 5:1 uspeli pobegniti domačim odbojkarjem, ob rezultatu 11:16 pa je po odmoru posegel Gačič. S prekinitvijo je domača ekipa sprva uspela nekoliko zaustaviti nalet nasprotnikov in razliko zmanjšati na tri točke (14:17), a se odbojkarji Trentina niso pustili zmesti in so v nadaljevanju vodstvo znova povišali (17:22). Gostje so ob rezultatu 18:24 uspešno izkoristili prvo zaključno žogo in se veselili zanesljive zmage s 3:0.
Izjava trenerja ACH Volleyja Ljubljana, Radovana Gačiča: »Po krču na uvodu dvoboja smo se v nadaljevanju uspeli sprostiti in zaigrati tako kot znamo. To je prineslo enakovreden boj z ekipo Trentina, na koncu smo že imeli po nekaj zaključnih žog, ki pa jih žal nismo izkoristili. Sledil je manjši padec v igri, kar pa ekipa kot je Trentino zelo hitro izkoristi. Sedaj nas čaka še gostovanje v Franciji in fokus na obeh domačih tekmovanjih. Čestitam fantom za predstavo.«
Izjava igralca ACH Volleyja Ljubljana, Alena Šketa: »Imeli smo svoje priložnosti predvsem v prvem nizu, vendar je ekipa Trentina unovčila vso svojo kakovost in se zasluženo veselila nove zmage v Ligi prvakov. Mi se moramo spočiti in v soboto v domačem prvenstvu nadaljevati niz neporaženosti.«